Unit Pentadbiran dan Kewangan

DIREKTORI

Pn. Nurul Aini binti Danari
Penolong Pendaftar N41
05-4506858
nurulaini@upsi.edu.my

Pn. Masitah binti Mior Yunus
Penolong Akauntan W29
05-4506344
masitah@upsi.edu.my

Pn. Haryati binti Zulkafli
Pembantu Tadbir Kanan (P/O) N26 (KUP)
05-4506879
haryati@upsi.edu.my

Cik Hamizan binti Samsudin
Pembantu Tadbir (P/0) N19
05-4506344
hamizan@upsi.edu.my

Pn. Norwahidah binti Zulkarnaini
Pembantu Tadbir (P/O) N19
05-4506344
norwahidah@upsi.edu.my

Pn. Hamiziah Bt Permizi
Pembantu Tadbir (P/O) N19
05-4506344
hamiziah@upsi.edu.my

En. Mohd Ashraf bin M Zainal Abidin
Pembantu Operasi N14
05-4506344
ashraf@upsi.edu.my

FUNGSI DAN PERANAN UNIT

  • Menguruskan Laporan Penilaian Prestasi Tahunan & Sasaran Kerja Tahunan Staf UPSI  
  • Menguruskan Anugerah Perkhidmatan Cemerlang UPSI dan Majlis Malam Jasamu Dikenang
  • Menguruskan dan memantau kehadiran Staf UPSI dan  di BSM
       i- Carta Alir Warna Kad Kehadiran
      ii- Garis Panduan Pengurusan Kehadiran Staf UPSI
  • Menyelaraskan dan menyediakan laporan BSM untuk mesyuarat-mesyuarat Universiti
  • Menguruskan Sistem Pengurusan Kualiti BSM (MS ISO 9001:2015)
  • Menguruskan segala urusan kewangan BSM (ABM, Perolehan, Panjar Wang Runcit, Pembekal dan urusan pembayaran ke Jabatan Bendahari)
  • Menguruskan tempahan bilik mesyuarat (BSM, BC2-7, BMUC) dan jamuan mesyuarat unit
  • Menguruskan pencalonan Pingat dan Anugerah Darjah Kebesaran Negeri dan Persekutuan
    ( Pekeliling : Bayaran Pakaian Istiadat, Bantuan Bayaran Pakaian Black Tie Dan Bayaran Pakaian Menghadiri Upacara Rasmi  )
  • Menguruskan segala urusan aduan dalam di BSM
  • Menguruskan urusan mel staf UPSI
  • Menguruskan perkhidmatan kaunter pejabat BSM1
  • Menguruskan rekod aset, inventori dan stor BSM
  • Menguruskan peminjaman dan penggunaan Jubah untuk konvokesyen atau majlis-majlis yang berkaitan
  • Menguruskan Manual Prosedur Kerja dan Fail Meja untuk staf BSM
  • Menguruskan rekod dan penyimpanan kunci-kunci Pejabat BSM.
  • Menguruskan penggunaan kenderaan Universiti di bawah seliaan BSM
  • Urusetia / Setiausaha mesyuarat-mesyuarat
  • Urusetia Hari Bertemu Pelanggan